Starostwo Powiatowe w Mońkach

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2022

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 25.04.2022 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach przy ul. Tysiąclecia 15 odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wszystkich zebranych uczestników i przybyłych gości przywitał Starosta Moniecki - Pan Błażej Buńkowski.

Celem Turnieju były działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego.

Z terenu Powiatu Monieckiego w eliminacjach udział wzięły łącznie 4 drużyny, które rywalizowały w następujących grupach:

  • uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi) - Grupa I,
  • uczniowie szkół podstawowych - Grupa II (grupa starsza).

Uczestnicy poszczególnych eliminacji rozwiązywali testy teoretyczne obejmujące zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, motorowerzystów, rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz testy polegające na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Następnie odbyły się zadania praktyczne z jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Po zakończonych zadaniach klasyfikacja w grupach przedstawia się następująco:

Grupa I

Miejsce I – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Goniądzu - opiekun Pan Stanisław Gorzoch

Grupa II

Miejsce I – Zespół Szkół w Kalinówce Kościelnej – opiekun Pan Artur Augustynowicz

Miejsce II – Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Dolistowie Starym – opiekun Pani Teresa Mróz

Miejsce III - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Goniądzu - opiekun Pan Stanisław Gorzoch

Podczas wykonywanych zadań najlepsi okazali się:

Grupa I – Pani Zuzanna Szczęsna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Goniądzu

Grupa II -  Pan Dawid Koszczuk ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Dolistowie Starym

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.

 

Fundatorami nagród w turnieju byli:

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Pan Tomasz Siemionkowicz TS IMPORT

Bank Spółdzielczy Mońkach

ROLTRANS KWJ Czerep

Bank PKO BP - Dyrektor Oddziału w Mońkach Pani Teresa Jeznach

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich tych, którzy wsparli organizacyjnie realizowane przedsięwzięcie, a mianowicie:

Panu Krzysztofowi Falkowskiemu – Dyrektorowi ZSOiZ w Mońkach

Pani Patrycji Popowskiej Starszej Posterunkowej Komendy Powiatowej Policji w Mońkach

Pani Pawłowi Wysockiemu Starszemu Sierżantowi Komendy Powiatowej Policji w Mońkach

Panu Krzysztofowi Harasiuk – ZSOiZ w Mońkach

Panu Wiesławowi Konopka – ZSOiZ w Mońkach

Paniom z Internatu, które przygotowały wszystkim przepyszny obiad.

Galeria zdjęć

BRD 2022 25 BRD 2022 24 BRD 2022 23 BRD 2022 22 BRD 2022 21 BRD 2022 20 BRD 2022 19 BRD 2022 18 BRD 2022 17 BRD 2022 16 BRD 2022 15 BRD 2022 14 BRD 2022 13 BRD 2022 12 BRD 2022 11 BRD 2022 10 BRD 2022 9 BRD 2022 8 BRD 2022 7 BRD 2022 6 BRD 2022 5 BRD 2022 4 BRD 2022 3 BRD 2022 2 BRD 2022 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności