Starostwo Powiatowe w Mońkach

Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym

27 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr2 w Mońkach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym.

W zawodach uczestniczyło w sumie 18 drużyn z terenu powiatu monieckiego.

W trójboju rywalizowali uczniowie z rocznika 2011 i młodsi, natomiast w czwórboju z roczników 2009 i młodsi.

Startujący w trójboju rywalizowali w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, natomiast czwórboiści w biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal lub skoku wzwyż (do wyboru) oraz w biegu długim (dziewczęta 600m i chłopcy 1000m).

Na zakończenie zawodów trzy najlepsze zespoły i trójkę najlepszych indywidualnie udekorowano medalami.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary a drużyny spoza podium dyplomy. Dekoracji dokonali:

Starosta Moniecki Pan Błażej Buńkowski, Burmistrz Moniek Pan Zbigniew Karwowski oraz dyrektor MOK Dariusza Gwiazda. Wszystkie zawody Szkolnego Związku Sportowego na szczeblu powiatu finansowane są przez Zarząd Powiatu w Mońkach i Burmistrza Moniek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego obecnym na zawodach, pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniom klas VIIIB i VIIIC za pomoc w sędziowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Końcowa klasyfikacja drużynowa i indywidualna przedstawia się następująco:

 

KLASYFIKACJE DRUŻYNOWE

TRÓJBÓJ

DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach - 503 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach - 470 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa w Trzciannem - 447 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Knyszynie - 418 pkt.
  5. Szkoła Podstawowa w Jaświłach - 385 pkt.

CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach - 433 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Knyszynie - 391 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa w Trzciannem - 376 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Jaświłach - 361 pkt.
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach - 345 pkt.

 

CZWÓRBÓJ

DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach - 720 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Jaświłach - 529 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa w Trzciannem - 430 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach - 430 pkt.

CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach - 690 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa w Trzciannem - 443 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa w Jaświłach - 386 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach - 314 pkt.

 

Najlepsi indywidualnie

TRÓJBÓJ

DZIEWCZĘTA

  1. Olga Klim SP-2 Mońki - 133 pkt.
  2. Maja Węgrzynowicz SP-2 Mońki -133 pkt.
  3. Amelia Daniłowska Knyszyn - 133 pkt.

CHŁOPCY

  1. Wojciech Rafałko Trzcianne - 125 pkt.
  2. Aleksander Dudar SP-2 Mońki - 121 pkt.
  3. Kacper Małanowski SP-2 Mońki - 118 pkt.

 

CZWÓRBÓJ

DZIEWCZĘTA

  1. Julia Nieścier Jaświły - 181 pkt.
  2. Magdalena Kołodzińska SP-1 Mońki – 163 pkt.
  3. Paulina Kołodzińska SP-1 Mońki – 154 pkt.

CHŁOPCY

  1. Ksawier Łaszcz SP-2 Monki - 193 pkt.
  2. Konrad Abramowicz SP-2 Mońki -145 pkt.
  3. Kacper Siemionkowicz SP-2 Mońki - 132 pkt.

 

Szkoły wyróżnione grubym drukiem mają prawo startu w półfinale zawodów wojewódzkich.

 

 

Galeria zdjęć

Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym 2022 5 Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym 2022 4 Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym 2022 3 Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym 2022 2 Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym 2022 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności