Starostwo Powiatowe w Mońkach

„Dziękujemy za Waszą służbę!”

Zbliżają się obchody Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia 2025 r. 

Pod hasłem: „Dziękujemy za Waszą służbę”

Jak co roku, 15 sierpnia w całym kraju odbędą się uroczystości upamiętniające Święto Wojska Polskiego — wyjątkowy dzień, który łączy nas w wyrażeniu wdzięczności żołnierkom, żołnierzom oraz pracownikom Wojska Polskiego za ich odwagę, poświęcenie i codzienną służbę dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Święto to obchodzimy na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, a szczególnie jej przełomowego momentu – 15 sierpnia, uznawanego za punkt zwrotny tej historycznej walki.

Tegoroczne hasło – „Dziękujemy za Waszą służbę!” – to wyraz szacunku i uznania wobec wszystkich, którzy każdego dnia z pełnym zaangażowaniem służą Polsce. To również czas, w którym wspólnie pielęgnujemy wartości patriotyczne i pamięć o historii naszego kraju.

Cześć i chwała Bohaterom!

Dziękujemy za Waszą służbę!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności