kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Sprostowanie Starosty Monieckiego

Sprostowanie Starosty Monieckiego

Pan Konrad Kruszewski
Redaktor Naczelny Gazety Współczesnej
ul. Św. Mikołaja 1
15-419 Białystok

W związku z publikacją w dniu 1 sierpnia 2006 r. artykułu pt. „Latem zabawa”, autorstwa Kazimierza Radzajewskiego, zawierającego w swej treści wiadomość nieprawdziwą, działając na podstawie art.31 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. Z 1984 r. Nr 5, poz. 24 z późn zm.) wnoszę o bezpłatne opublikowanie w w/w gazecie sprostowania następującej treści:

SPROSTOWANIE

W artykule pt. „Latem zabawa”, zamieszczonym w Gazecie Współczesnej z dnia 1 sierpnia 2006 r. na stronie 4, Kazimierz Radzajewski nie dochował szczególnej staranności i rzetelności dziennikarskiej.
Nieprawdziwą jest informacja cyt.: „starosta nie widział potrzeby organizowania takich imprez przez osiem lat urzędowania”. Radzajewski nie zwracał się do przedstawicieli powiatu o informacje o organizowanych w ostatnich ośmiu latach imprezach, o których zresztą pisał wtedy w Gazecie Współczesnej.
Przedstawiona publikacja jest zatem oparta na wiadomościach niesprawdzonych i niezweryfikowanych w warunkach dostępności wiarygodnego źródła, przy powołaniu się Radzajewskiego na rzekome komentarze widzów.
Podobne imprezy powiatowe miały miejsce w roku 2002, kiedy to odbył się festyn z udziałem, m.in. kapeli Gronie z Żywca oraz impreza w roku 2004 z okazji 50-lecia powstania powiatu monieckiego, podczas której występował m.in. piosenkarz Janusz Laskowski.
Na zaproszenie powiatu występował również chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz zespół z Mickun na Litwie.

Starosta Moniecki
Mirosław Paniczko

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00