kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mońkach w sprawie koronawirusa.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mońkach w sprawie koronawirusa.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w zakresie zagrożenia zachorowaniem na koronawirusa 2019-nCoV na prośbę Wojewody Podlaskiego w dniu 12 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Mońkach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkania omówiono przygotowanie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mońkach oraz Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach do podjęcia działań w przypadku pojawienia się podejrzenia/zachorowania na koronawirus 2019-nCoV. Ponadto omówiono wykorzystanie sił i środków będących w dyspozycji jednostek samorządu terytorialnego, powiatowych służb, inspekcji i straży oraz możliwości ich użycia do działań przy zwalczaniu choroby.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży oraz władz samorządowych z terenu powiatu monieckiego.

Byłeś w Chinach lub miałeś kontakt z osobami, które tam były i źle się czujesz? Sprawdź co robić!
https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/?fbclid=IwAR2FjrqelCDUEOGeO5_9-3JvYTQlIAWuZIjtr3UM50bGsxqcc80popBWnck

Więcej szczegółowych informacji na temat koronowirus 2019-nCoV znajduje się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego:
https://gis.gov.pl/

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00