kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Za nami wyjątkowy dzień – Święto Niepodległości. Tegoroczne Powiatowe Obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w niesamowicie wzniosłej atmosferze. Rozpoczęliśmy celebrację tego wydarzenia od mszy świętej w Kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach, którą poprowadził proboszcz ks. Henryk Radziewicz. Mszę uświetniły poczty sztandarowe Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Knyszyn w Mońkach, Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach oraz Szkół Podstawowych z terenu Moniek i Knyszyna.
Bezpośrednio po mszy byliśmy świadkami przepięknego występu chóru parafialnego, który zaprezentował pieśni patriotyczne.🇵🇱 Zaraz po koncercie nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców pod tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w centrum miasta.
Przemówienia okolicznościowe wygłosili Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski oraz Starosta Moniecki Błażej Buńkowski, natomiast historię sprzed ponad 100 lat przybliżył nam Pan Bogdan Bieliński.
Pod pamiątkową tablicą kwiaty i znicze złożyli reprezentanci władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz delegacje samorządowe i pozarządowe, a także przedstawiciele służb mundurowych, szkół oraz harcerze.
Cieszymy się, że tego dnia mieszkańcy naszego powiatu potrafili się zjednoczyć i w tak uroczysty sposób uczcić 101-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii na FB

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00