kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: XI Biegi Papieskie

XI Biegi Papieskie

12 października odbyły się XI Biegi Papieskie oraz V Memoriał im. ks. Henryka Mirona. Organizatorami imprezy byli: Pływalnia Powiatowa w Mońkach, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Parafia M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza przy wsparciu Burmistrza Moniek i Monieckiego Ośrodka Kultury.

Kolejny raz biegi zorganizowano przed kościołem Matki Boskiej Częstochowskiej. Impreza rozpoczęła się od przywitania gości i krótkiego przemówienia Proboszcza parafii ks. Wojciecha Wojtacha. Kolejnym punktem było złożenie kwiatów po pomnikiem Jana Pawła II i oficjalne otwarcie przez Wicestarostę Moniecką Joanną Kitlas.

Celem Biegów Papieskich było:
- uczczenie 41 rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża Jana Pawła II,
- uczczenie pamięci honorowego obywatela Moniek - Ks. Henryka Mirona
- przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez propagowanie zdrowego stylu życia,
- popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, kontynuowanie cyklicznej imprezy biegowej,
- promocja miasta i regionu.

Do biegów zgłosiło się kilkaset uczestników. Pierwszy bieg odbył się w kategorii dziewcząt i chłopców klas III i młodszych (około 300 metrów), następnie biegano w kategorii klas IV-VIII (około 800 metrów) i w końcu odbył się bieg memoriałowy ku pamięci księdza Henryka Mirona na dystansie 1,3 kilometra i 4 kilometrów.

Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć kremówek. W tym roku aż sześć miejsc było premiowanych, za które otrzymali puchary, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe (w tym telewizor). Wszyscy uczestnicy otrzymali promocyjne jednorazowe wejścia na Pływalnię w dniu biegów oraz pamiątkowe medale, a na zakończenie XI Biegów Papieskich wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg na dowolnym dystansie, wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych. Imprezę biegową poprowadził Dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach Bogdan Sierba.

Po uprzątnięciu terenu na którym rozgrywane były zawody delegacja uczestników i organizatorów udała się na grób księdza prałata Henryka Mirona, gdzie złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze.

żródło e-monki.pl

Galeria

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00