kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Jarmark Produktów Tradycyjnych i lokalnych

Jarmark Produktów Tradycyjnych i lokalnych

8 września 2019r. w samym centrum Moniek odbył się coroczny „Jarmark Produktów Tradycyjnych i Lokalnych”. Impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Mońkach we współpracy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego zgromadziła wielu wystawców oraz zagwarantowała wspaniałą zabawę prosto ze sceny.  Jarmark miał charakter wystawienniczy, kulturalny i edukacyjny.

Swoje stoiska zaprezentowali artyści i twórcy ludowi, rękodzielnicy, wytwórcy tradycyjnej i ekologicznej żywności, właściciele kwater agroturystycznych oraz przedsiębiorcy branży turystycznej.

Podczas jarmarku odbywał się pokaz kulinarny, prowadzony przez Teatr Kulinarny, a jego efekt kulinarny w postaci żurku mogła za darmo spróbować moniecka publiczność.

Impreza zaczęła się od występów lokalnych zespołów ludowych z całego powiatu monieckiego. Można było usłyszeć takie zespoły jak Wrzosy, Boguszewianki, Tęcza, Trzciannanki, Wodniczka, Knyszynianki, Kądzielnice oraz Pogodną Jesień.

Później scenę zajął czołowy zespół polskiego folku czyli Czeremszyna. To aktualnie jeden z najbardziej oryginalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Został założony w 1993 roku w ośrodku kultury w niewielkiej miejscowości Czeremcha przy granicy z Białorusią.

Następnie nastąpiło przyspieszenie rytmów chociaż dalej zostaliśmy przy folku. Podniesienie temperatury zagwarantował nam folk-rockowy zespół Hoyraky. Zespół złożony z osób o różnym pochodzeniu narodowościowym i wyznaniowym. Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu jakim jest podlasie poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu.

Nie zapomnieliśmy też o młodszej części obywateli powiatu. Z myślą o nich na scenę weszli Letni Chamski Podryw czyli zespół który stale podbija Youtuba.

Gwiazdą wieczoru był zespół Milano czyli piątka młodych ludzi, reaktywujących piosenki słynnego w latach 90-tych zespołu o tej samej nazwie.

Dodatkowo było bardzo dużo konkursów w których mieszkańcy mogli wygrać wiele cennych nagród. Była też świetna okazja dla łowców autografów – do Moniek przyjechali piłkarze Jagiellonie Białystok: Andrej Kadlec oraz Bodvar Bodvarsson

Serdecznie zapraszamy wszystkich w przyszłym roku.

Galeria Jarmark 2019

Galeria LCHP

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00