kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Zgodnie z Obwieszczeniem Nr 1/2019 Wojewody Podlaskiego z dnia 18 stycznia 2019 roku o kwalifikacji wojskowej w 2019 roku oraz Wojewódzkim Planem Kwalifikacji Wojskowej, w dniu 12 marca bieżącego roku rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Monieckiego, która potrwa do 28 marca 2019 roku.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się mężczyzn urodzonych w 2000 roku, mężczyzn z roczników starszych, którzy do tej pory nie stanęli przed komisją oraz kobiety, które w tym roku kończą naukę w szkołach o specjalności medycznej.

Kwalifikacja wojskowa osób zameldowanych na pobyt stały lub czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie Powiatu Monieckiego prowadzona jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach ul. Tysiąclecia 15, w godzinach od 12:30 – zakładanie ewidencji wojskowej, od 14:00 – posiedzenia Powiatowej Komisji Lekarskiej Nr 10 w Mońkach.

Osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą, zgodnie z otrzymanym wezwaniem, dowód osobisty, zdjęcie, zaświadczenie ze szkoły, dokumentację medyczną, prawo jazdy.

W sytuacji braku możliwości stawienia się w terminie określonym w wezwaniu (np. z powodu przebywania za granicą) należy skontaktować się z odpowiednim Urzędem Miejskim lub Gminnym celem ustalenia innego terminu lub złożenia stosownych zaświadczeń.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00