kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: 100 kilometrów na 100-lecie

100 kilometrów na 100-lecie

10 listopada w ramach powiatowych obchodów 100-lecia Niepodległości odbył się bieg sztafetowy na dystansie 100 kilometrów.
Intencją powstania tego przedsięwzięcia był pomysł włączenia wszystkich gmin powiatu monieckiego we wspólne obchody tak ważnego każdemu Polakowi wydarzenia jakim jest stulecie Odzyskania Niepodległości.
Zanim wystartowali uczestnicy, każdy z biegaczy otrzymał specjalnie na tę okazje nadrukowaną koszulkę. Uczestnikami tej nietypowej imprezy byli przedstawiciele wszystkich monieckich szkół, a także osoby biegające rekreacyjnie. Bieg sztafetowy rozpoczął się w Mońkach przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Alei Niepodległości.
Reprezentacja monieckiej gminy przebiegła trasę do Goniądza, następnie biegacze z Goniądza biegli do Jaświł, a z Jaświł do Jasionówki. Dalej trasa wiodła przez Knyszyn, Krypno, Trzcianne i ponownie do Moniek. Meta biegu znajdowała się w miejscu startu przy nowoustawionym obelisku upamiętniającym 100 lat Niepodległości. Przy płonących pochodniach ostatnie metry sztafety zostały pokonane wspólnie przez wszystkich uczestników z poszczególnych gmin.
Na mecie zostały wręczone pamiątkowe medale oraz serwowane ciepłe posiłki przygotowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.
Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Mońkach, poszczególne Gminy oraz Bogdan Sierba - Dyrektor Pływalni Powiatowej.

Galeria E-Mońki

Źródło e-monki.pl

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00