kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Wykorzystanie środków unijnych, VIII miejsce w Polsce w kategorii POWIATY

Wykorzystanie środków unijnych, VIII miejsce w Polsce w kategorii POWIATY

W dniach 02-03 października 2018r. uczestniczyliśmy w XVI edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W ramach pierwszego dnia Forum 02 października 2018r. podczas wieczornej Gali Inwestorów Samorządowych Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski odebrał nagrodę za zajęcie VIII Miejsca w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA podsumowującym wydatki inwestycyjne finansowane ze środków unijnych w latach 2014-2017 w kategorii powiaty.

Ranking „Wykorzystanie środków unijnych” WSPÓLNOTY opracowywany jest przez prof. dr hab. Pawła Swiniewicza na podstawie danych ze sprawozdań budżetowych samorządów. Kwoty wydatkowane na projekty współfinansowane środkami unijnymi dzielone są przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu.

Jesteśmy dumni z docenienia naszej codziennej pracy i uzyskanego miejsca w rankingu.

Jeszcze kilka słów o Forum:

Organizatorem wydarzenia była Międzykomunalna Spółka Akcyjna Municipium SA – wydawca najbardziej opiniotwórczego dla samorządów Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz miesięczników „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Pracownik Samorządowy” a współgospodarzem Forum było Miasto Katowice.

Tradycyjnie spotkanie łączące liderów samorządu i finansów stanowi platformę pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów. Program obejmował 60 debat i wykładów i debat: Kongres Skarbników Polskich Samorządów, Zjazd Sekretarzy i Cyberbezpieczeństwo, Forum Przewodniczących Rad, Miasto Przyszłości i strategia elektromobilności, Majątek komunalny – finansowanie i Zarządzanie, Oświata-Kultura i Sport a Samorząd, Audyt wewnętrzny w JST, Innowacje w rozwoju obszarów wiejskich, Ochrona zdrowia i polityka senioralna.

Dwa dni sesji tematycznych począwszy od finansów, przez technikę, oświatę, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, służbę zdrowia, ustrój samorządu aż po gospodarkę komunalną z udziałem reprezentantów samorządu terytorialnego, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, gwarantują, że udział w każdej z konferencji przyniósł uczestnikom nie tylko wiedzę na temat nowych trendów ale też wiele inspiracji. Forum to 2 dni spotkań, 60 debat i wykładów , 360 prelegentów, 1300 uczestników: liderów samorządów terytorialnych, skarbników, sekretarzy, radnych, ekspertów i praktyków, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00