kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach zaprasza gimnazjalistów!

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach zaprasza gimnazjalistów!

Dni otwarte ZSOiZ były świetną okazją do prezentacji oferty edukacyjnej liceum, technikum i branżowej szkoły I stopnia.  21 i 22 maja 2018 szkołę odwiedzili uczniowie ostatnich klas gimnazjów powiatu monieckiego, jak również ich rodzice.

Oferta Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach na rok szkolny 2018/19 jest bardzo bogata i atrakcyjna . Kandydaci mogą wybierać kierunki, które dają szeroki  wachlarz możliwości na rynku pracy.

„W naszej szkole stawiamy na nowoczesność i możliwość indywidualnego rozwoju ucznia. Priorytetem są zajęcia dodatkowe, które realizujemy we współpracy z firmami, lokalnymi instytucjami i uczelniami wyższymi- mówi dyrektor ZSOiZ w Mońkach Krzysztof Falkowski”. 

W ocenie wielu uczniów i ich rodziców oferta szkoły jest konkurencyjna porównaniu z innymi szkołami regionu.  Jej atutem są  chociażby zajęcia klas biologicznych w Regionalnym Centrum Leczenia Bólu, współpraca z Wydziałem Kulturoznawstwa UwB klasy humanistyczno- medialnej czy projekty realizowane na politechnice.

Uczniowie, mając do dyspozycji drukarkę 3D, uczą się programowania i projektowania przestrzennego.

Aby sprostać wymogom współczesnego rynku pracy, od nowego roku szkolnego wprowadzane są dodatkowe kierunki i zajęcia: e- sport oraz specjalistyczne zajęcia mundurowe. Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki ma przygotować młodzież do obsługi i naprawy najnowocześniejszego sprzętu rolniczego.

Atrakcyjna oferta ZSOiZ przyciągnęła w bieżącym  roku m. in. uczniów z Białegostoku, Dąbrowy Białostockiej, Grajewa czy Radziłowa. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się technik transportu kolejowego- jedyny jak do tej pory, taki kierunek w naszym województwie. Patronat spółek kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo i firmy Barter stwarza możliwości korzystania z atrakcyjnego programu stypendialnego i daje gwarancję zatrudnienia absolwentom tego kierunku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Otwartych. Przypominamy, że podania do wybranej szkoły można złożyć w sekretariacie do 22 czerwca 2018 roku.

opr. E.D.SZ

 

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00