kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Spotkanie informacyjne dotyczące płatności bezpośrednich w 2018 r

Spotkanie informacyjne dotyczące płatności bezpośrednich w 2018 r

28 lutego odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące płatności bezpośrednich w 2018 r. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli służb - KPP Policji w Mońkach i Powiatowego Lekarza Weterynarii, którzy przedstawili bieżące informacje dotyczące działalności. Monieccy policjanci przedstawili mapę zagrożeń bezpieczeństwa, poprzez którą można zgłaszać funkcjonariuszom policji lokalne zagrożenia takie jak wandalizm czy łamanie przepisów drogowych. Z kolei Pani Monika Rojszczyk - lekarz weterynarii poinformowała o stanie ASF na terenie powiatu - zadowalających ujemnych wynikach i braku ogniw choroby.
W spotkaniu uczestniczył Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski, który zaprosił zgromadzonych do udziału w powiatowym forum samorządowym. W forum wezmą udział przedstawiciele instytucji publicznych zajmujących się rozwojem obszarów wiejskich. Forum  odbędzie się w Mońkach 24 marca 2018 r. (w Monieckim Ośrodku Kultury, godz. 10.00).  Podczas spotkania poinformowano także o przebudowie centrum Moniek - Al.Niepodległości. Wniosek o dofinansowanie złożył Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski, a wsparcie finansowe pochodzi z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, które rozdysponowuje Wojewoda Podlaski.
Po wysłuchaniu informacji dotyczących trwającego naboru wniosków z działania na modernizację gospodarstw rolnych rozpoczęło się szkolenie wypełniania wniosku za pomocą Aplikacji eWniosek Plus. Szkolenie prowadził Piotr Grochowski - kierownik biura powiatowego ARiMR w Mońkach. Przedstawiono działanie aplikacji, rysowanie upraw i zmiany powierzchni poszczególnych działek. Od tego roku wnioski na dopłaty składa się elektronicznie. Pomoc w wypełnianiu wniosków oferuje Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Mońkach. Ponadto PZDR w Mońkach prowadzi obecnie zapisy na kurs chemizacyjny i atestację opryskiwaczy.

Rafał Supiński - kierownik PZDR w Mońkach.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00