kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Kurs chemizacyjny i atestacja opryskiwaczy

Kurs chemizacyjny i atestacja opryskiwaczy

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Mońkach prowadzi zapisy na kurs chemizacyjny i atestację opryskiwaczy. Przypominamy, że osoby wykonujące zabiegi środkami ochrony roślin powinny posiadać odpowiednie uprawnienia. Brak stosownych uprawnień może skutkować potrąceniem dopłat bezpośrednich. Kontrolę w tym zakresie przeprowadza Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Szkolenia obejmują:

1. Szkolenia podstawowe dla osób, które wcześniej nie uczestniczyły w szkoleniu z zakresu stosowania środków ochrony roślin - szkolenie 2-dniowe

2. Szkolenia uzupełniające dla osób, które ukończyły szkolenie podstawowe (po upływie 5 lat od szkolenia podstawowego, aktualizujące) – szkolenie 1-dniowe. Ponadto PZDR w Mońkach prowadzi atestację opryskiwaczy, czyli badania ich sprawności technicznej. Opryskiwacz musi przechodzić badania techniczne co 3 lata, z kolei nowe urządzenie po 5 latach od zakupu. Uzyskana atestacja jest ważna przez następne 3 lata.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00