kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Uczeń LO zwycięzcą konkursu ,,Polska - to my”

Uczeń LO zwycięzcą konkursu ,,Polska - to my”

16 listopada 2017 r. w III LO w Łomży odbył się XI Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Polska-to my”. Wzięło w nim udział 121 uczestników m. in. z Białegostoku(I, II LO) , Łomży, Augustowa, Kolna, Zambrowa. Wszyscy wykonawcy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Honorowym patronatem Konkurs objął Prezydent Miasta Łomża-p. M. Chrzanowski oraz Starosta Powiatu Łomżyńskiego- p. E. Parzych. Swoją obecnością uroczyste podsumowanie zaszczycił m. in. poseł ziemi łomżyńskiej Lech Antoni Kołakowski.
LO w Mońkach oraz powiat moniecki godnie reprezentowali uczniowie klas humanistycznych: Julian Iwanicki (II b) i Jakub Kamiński (I b). I miejsce w kategorii poezja zajął Julian Iwanicki. Jego wystąpienie (na gali podsumowującej) jako zwycięzcy zostało nagrodzone owacjami na stojąco.
,, I stało się coś, czego nigdy na Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej ,,Polska to my” nie widziałem: dorosła i młodzieżowa publiczność w sali gimnastycznej III LO poderwała się z ław i krzeseł, bijąc brawo na całego”  (wypowiedź p. M. R. Derewońko  z portalu www.4lomza.pl). Julian otrzymał również nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Oddziału Sybiraków w Łomży. Gratulacjom nie było końca….

ZSOiZ w Mońkach

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00