kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mońkach

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mońkach

14 listopada w Starostwie Powiatowym w Mońkach na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mońkach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem posiedzenia było zabezpieczenie odpowiednich sił i środków przez władze samorządowe z terenu powiatu monieckiego do likwidacji ewentualnego w przyszłości ogniska ptasiej grypy. W posiedzeniu udział wzięli członkowie PZZK, burmistrzowie i wójtowie, przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu monieckiego oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Podczas posiedzenia Pan Jerzy Trzonkowski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mońkach zwrócił się z prośbą do wszystkich zebranych, a przede wszystkim do przedstawicieli władz gminnych z terenu powiatu monieckiego o zabezpieczenie odpowiednich sił i środków do likwidacji ewentualnego w przyszłości ogniska ptasiej grypy. Pan Trzonkowski zaapelował i poprosił o zabezpieczenie przez władze gminne odpowiedniej liczby pracowników i sprzętu w tym koparko ładowarek oraz ciągników z przyczepą do likwidacji ogniska ptasiej grypy. Powiatowy Lekarz Weterynarii zaznaczył, iż zabezpieczenie odpowiednich sił i środków przez władze samorządowe oraz inspekcje i służby jest bardzo ważne i niezbędne do szybkiej likwidacji zagrożenia.

Władze samorządowe oraz powiatowe służby, inspekcje i straże wyraziły chęć współdziałania zarówno w zakresie przeciwdziałania zagrożeniu jak i zwalczania w przypadku wykrycia wirusa na terenie powiatu monieckiego.

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00