kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Biegi Papieskie

Biegi Papieskie

W IX Biegach Papieskich i III Memoriale im. Ks. Henryka Mirona, które odbyły się 14 października przy Kościele M. B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza wzięło czynny udział prawie 300 biegaczy z tego 48 w biegach memoriałowych. Głównymi uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, którzy biegali w dwóch kategoriach wiekowych (klasy III i młodsi oraz klasy IV-VII). Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, lizaki, papieskie kremówki, napoje, upominki od Posła Kazimierza Gwiazdowskiego oraz darmowe wejściówki na Pływalnię.  Wszyscy uczestnicy po ukończeniu biegu brali udział w losowaniu kilkudziesięciu nagród a losowanie w wesołym nastroju przeprowadził tradycyjnie ksiądz Wojciech Szubzda. W biegach memoriałowych można było zobaczyć kilku znanych zawodników. W biegu na 4 km zwyciężyła Mistrzyni Świata służb mundurowych w crossie Anna Gosk przed medalistkami Mistrzostw Polski Paulą Kopciewską i Julitą Kropiewnicką. Na krótszym dystansie 1300 m zwycięstwo odniosła zawodniczka kadry narodowej seniorów i medalistka ostatnich Mistrzostw Polski na 800 m Paulina Mikiewicz – Łapińska przed Justyną Jelską również czołową zawodniczką kraju w biegach średnich. Wśród panów na obu  dystansach  zwyciężali także zawodnicy z krajowej czołówki. Na krótszym dystansie wygrał Marek Rzemieniecki  z Dobrzyniewa Dużego reprezentujący „Podlasie” Białystok przed Arturem Bieńkowskim z Grajewa i Tomaszem Ławidą z AZS AWF Biała Podlaska, natomiast zwycięzcą biegu na 4 km został białostoczanin Ramzes Mosiej przed Przemysławem Dąbkowskim z Prostek.
W biegu na 4 km brał udział obchodzący w tym roku 60-lecie biegania Wiesław Olesiewicz, były rekordzista Polski w biegach na 50 i 100 kilometrów. Pan Wiesław mimo ukończonych 75 lat dobiegł do mety w doskonałej kondycji i otrzymał specjalną nagrodę od Starosty Monieckiego Pana Andrzeja Franciszka Daniszewskiego.
Gośćmi honorowymi biegów oprócz Pana Starosty byli: Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej i  Św. Kazimierza Wojciech Wojtach, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Jaworowski, Sekretarz Powiatu Barbara Maciorowska, Ksiądz Prałat Tadeusz Horosz, Dyrektor Oddziału PKO BP Teresa Jeznach, Dyrektor Gimnazjum w Mońkach Stefan Szydłowski, Dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury Dariusz Gwiazda, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Krzysztof Falkowski, Inspektor Oświaty Mieczysław Klimowicz oraz księża  Jacek Ingielewicz i Wojciech Szubzda.
Po uroczystym otwarciu delegacja złożona z uczennic Gimnazjum w Mońkach złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. W skład delegacji wchodziły medalistki Mistrzostw Województwa i Makroregionu w lekkiej atletyce Aleksandra Ciochanowska, Patrycja Januszewska i Paulina Znosko. Ta sama delegacja złożyła również wiązankę kwiatów po zakończeniu biegów na grobie Ks. Henryka Mirona.
Organizatorami biegów byli: Pływalnia Powiatowa w Mońkach, Starostwo Powiatowe i Parafia M.B Częstochowskiej i Św. Kazimierza.
Imprezę sponsorowali:
- Zarząd Powiatu w Mońkach,
- Burmistrz Moniek,
- Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Mońkach,
- Alina i Mirosław Radomscy,
- Bank PKO BP oddział w Mońkach,
- Moniecki Ośrodek Kultury.
Jako organizator dziękuję serdecznie sponsorom, a także osobom, które w znaczny sposób przyczyniły się do sprawnej organizacji biegów w tym dla: pracowników Pływalni Powiatowej, nauczycieli monieckich szkół, pracowników MOK, harcerzy, pracowników Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego, policjantów z Komendy Powiatowej, siostry Moniki i jej „Promykom”. Szczególne podziękowania należą się uczniom sportowej klasy IIIA z monieckiego Gimnazjum za pomoc w oznaczeniu trasy, jej zabezpieczeniu i prace porządkowe przy pomniku Jana Pawła II. Wielką pomocą organizacyjną służyli też Państwo Radomscy, którym również z całego serca dziękuję.

Bogdan Sierba
Dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach

Więcej zdjęć >> TUTAJ <<

WYNIKI BIEGÓW MEMORIAŁOWYCH
1300M Kobiet
1. Paulina Mikiewicz – Łapińska  „Podlasie” Białystok
2. Justyna Jelska  „Podlasie” Białystok
3. Elżbieta Milewska  Trzcianne
4. Aleksandra Ciochanowska  Gimnazjum Mońki
5. Ewelina Świerzbińska  ZSOiZ Mońki
6. Magdalena Tekień   Gimnazjum Mońki

1300M Mężczyzn
1. Marek Rzemieniecki  „Podlasie” Białystok
2. Artur Bieńkowski  Grajewo
3. Tomasz Ławida AZS AWF Biała Podlaska
4. Jakub Dziuba Gimnazjum Mońki
5. Mateusz Grądzki Gimnazjum Mońki
6. Rafał Kozłowski Mońki

4 km Kobiet
1. Anna Gosk „Podlasie” Białystok
2. Paula Kopciewska  „Podlasie” Białystok
3. Julita Kropiewnicka  „Podlasie” Białystok
4. Katarzyna Buńkowska ZSOiZ Mońki
5. Marta Stolarska Szczecin
6. Aleksandra Lerko MCEiRS Goniądz

4km Mężczyzn
1. Ramzes Mosiej  Białystok
2. Przemysław Dąbkowski Prostki
3. Konrad Dunikowski Dobrzyniewo Duże
4. Daniel Bochenko Brzozowa
5. Mateusz Jasiński Giżycko
6. Łukasz Krysztopa Mońki

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00