kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Entuzjaści nowoczesnych technologii w edukacji spotkali się w Mońkach

Entuzjaści nowoczesnych technologii w edukacji spotkali się w Mońkach

Jak nowocześnie uczyć? Jak nawiązywać dobre relacje? Odpowiedzi na to pytanie szukało ponad stu nauczycieli z województwa podlaskiego uczestniczących w konferencji w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. Celem ,,Podlaskich Eduinnowacji 2017” było zaprezentowanie uczestnikom nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań  stosowanych w edukacji na miarę XXI wieku.

,,Rozwiązania LEGO® Education w nauczaniu”, ,, Nauka programowania to nie czarna magia. Jak robot Photon pomaga przełamywać bariery w nauce?”, ,,Druk 3 D w edukacji” , ,,Media społecznościowe w edukacji - czyli dlaczego nowe narzędzia pozwalają na realizację uniwersalnych celów?”, ,, Programować każdy może! Lekcje robotyki w szkołach” , ,,Zaprogramuj się na innowacje - Lekcja programowania robotów z wykorzystaniem LEGO" , ,,Google Classroom – innowacyjne podejście do nauczania, czyli jak usprawnić warsztat nauczyciela XXI wieku”, ,, Ja i Ty, czyli dlaczego w nauce chodzi głównie o relacje?”, „Wyjdź poza schemat- warsztaty pracy twórczej z uczniem”, ,,Matematyka bez reszty interaktywnie. Nowa jakość nauczania - programy multimedialne na monitorach dotykowych”, ,, Jak skutecznie wykorzystać ozobota w edukacji?” – to niektóre z zaproponowanych uczestnikom wykładów i warsztatów.

Gościem specjalnym konferencji  był Przemysław Staroń -psycholog i kulturoznawca, trener kreatywności, który prowadził zajęcia dotyczące relacji międzyludzkich.

,,Podlaskie Eduinnowacje 2017”-to jedyna tego typu konferencja w województwie podlaskim. Następna planowana jest w przyszłym roku, również w Mońkach.

opr. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00