kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Nowy rok szkolny – nowe wyzwania

Nowy rok szkolny – nowe wyzwania

4 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Monkach. Uroczystość ta była wyjątkowa ze względu na otwarcie nowego i jedynego kierunku kształcenia w naszym województwie – technik transportu kolejowego. Na uroczystość przybył- Andrzej Daniszewski – Starosta Moniecki, Bogdan Rogaski – Prezes firmy BARTER S.A. oraz Andrzej Kierman – dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Prezes firmy BARTER, który był inicjatorem powstania tego kierunku, podkreślił rolę i rangę zawodów kolejowych oraz duże zapotrzebowanie na pracę w tej branży, natomiast Pan Andrzej Kierman z PKP PLK S.A. wypowiedział znamienną deklarację, iż każdy kto ukończy kierunek technik transportu kolejowego znajdzie zatrudnienie w jego firmie.

Podczas przemówienia, dyrektor szkoły Krzysztof Falkowski życzył nauczycielom i pedagogom wielu sukcesów na polu zawodowym oraz jak najlepszej współpracy z uczniami. Życzenia wielu sukcesów, skierował również do przybyłych uczniów, a w szczególności tych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości oraz do egzaminów zawodowych. Nie zapomniał o miłym słowie do pierwszoklasistów, dziękując za wybór szkoły i składając deklarację, że nauczyciele i pedagodzy zrobią wszystko co możliwe, aby sprostać ich wymaganiom.

W roku szkolnym 2017/2018 naukę w ZSOiZ w Mońkach rozpoczęło 567 uczniów i słuchaczy, z czego 132 osoby w klasach pierwszych. Na zakończenie, uroczystego błogosławieństwa na nowy rok szkolny udzielił ksiądz Prałat Tadeusz Horosz.

Tekst i fot.: zsmonki.pl

 

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00