kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: XXII Święto Ziemniaka

XXII Święto Ziemniaka

 27 sierpnia 2017 r. odbyło się "XXII Święto Ziemniaka - Jarmark Produktów Tradycyjnych i Lokalnych". Centrum Moniek zapełniło się stoiskami wystawienniczymi, a na scenie odbyły się koncerty i pokazy kulinarne.
Mimo kapryśnej pogody i deszczu w trakcje imprezy wszystkie zaplanowane działania odbyły się na scenie XXII Święta Ziemniaka. Imprezę otworzył Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski, a list od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odczytał Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski. Następnie starosta wręczył podziękowania za przygotowane wieńce dożynkowe i rozpoczęły się występy zespołów ludowych: Pogodna Jesień, Wrzosy, Biebrzanie, Tęcza, Dąbrówka, Biebrza Goniądz, Trzciannianki, Kądzielnice i Wodniczka.
Na scenie dwa razy wystąpił zespół Maraquja Show, a także Dawid Szymczuk Band. Podczas trwania jarmarku na scenie rozstrzygnięto konkurs organizowany w ramach projektu Eko-Powiat Moniecki - edycja III. Laureatami były wylosowane osoby spośród tych którzy dostarczyli do starostwa prawidłowe rozwiązania krzyżówek (krzyżówki zamieszczone były w powiatowej Gazecie - Informatorze Samorzadowym Powiatu Monieckiego). Wyniki w specjalnej zakładce - eko Powiat Moniecki.
Tradycyjnie wybrano najładniejsze rękodzieło i najsmaczniejszą potrawę powiatu:
Rękodzieło:
Miejsce I – Pan Kazimierz Jarosiński ,, Samolot i Koń z bryczką z wikliny”
Miejsce II – Pani Edyta Osmólska ,, Lala szmaciana”
Miejsce III – Pani Maria Skrodzka ,,Bukiet ślubny”
Potrawa:
Miejsce I – Pan Waldemar Grądzki - "Zupa ziemniaczana"
Miejsce II - Pani Halina Pezowicz - "Kotlety ziemniaczane z sosem kurkowym”
Miejsce III – Pani Natalia Grabowska - "Krokiety z kurkami w sosie żurawinowym”
Odbyły się także mistrzostwa w jedzeniu babki ziemniaczanej, które w kategorii kobiet wygrała Pani Jolanta z gm. Trzcianne, a wśrod mężczyzn zwyciężył Pan Dawid z Moniek.
Na zakończenie XXII Święta Ziemniaka wystąpiła grupa CamaSutra.

Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie!

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00