kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Święto Ziemniaka – 27 sierpnia 2017r.

Święto Ziemniaka – 27 sierpnia 2017r.

Pozytywne rozstrzygnięcie konkursowe uzyskały dwa kolejne wnioski Starostwa Powiatowego w Mońkach. Dzięki pozyskanym funduszom odbędzie się w tym roku Święto Ziemniaka. Tradycyjnie imprezę starostwo zorganizuje w centrum Moniek i będzie miała charakter jarmarku połączonego z występami na scenie. Przewidziane są także konkursy oraz atrakcje dla najmłodszych, o pełnym programie poinformujemy wkrótce.

Na realizację jarmarku starostwo pozyskało środki z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Wartość projektu to ponad 30 tys. zł, z czego wkład własny powiatu wynosi ok 4 tys. zł. Pozyskane środki będą przeznaczone na najważniejsze wydatki związane z organizacją przedsięwzięcia mi.in: scena i nagłośnienie, występy zespołów, promocja imprezy i nagrody w konkursach.

Eko-Powiat Moniecki - edycja III

Święto Ziemniaka dodatkowo zostanie wsparte pozyskanymi środkami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Projekt „Eko Powiat Moniecki” realizowany będzie po raz trzeci. Fundusz przyznał powiatowi 14 tys. zł. na organizację stoisk ekologicznych i zakup nagród za udział w konkurencjach dla dzieci i rodziców. Projekt zakłada także kampanię promocyjną w Informatorze Samorządowym wydawanym przez starostwo (m.in. krzyżówki z nagrodami) oraz wystawę fotograficzną.

Wartość tych dwóch projektów to prawie 45 tys. zł.

Galerie zdjęć z poprzednich lat - TUTAJ

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00