kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Wizytacja Księdza Biskupa w Starostwie Powiatowym w Mońkach

Wizytacja Księdza Biskupa w Starostwie Powiatowym w Mońkach

17 maja 2017r. J.E.Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko wizytował parafię M.B.Częstochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach oraz znajdujące się na terenie parafii instytucje i zakłady pracy. Jednym z punktów wizyty były urzędy administracji samorządowej, w tym Starostwa Powiatowego w Mońkach i Urzędu Miejskiego.

Spotkanie z przedstawicielami samorządów oraz pracownikami urzędów i jednostek organizacyjnych odbyło sie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mońkach. W spotkaniu uczestniczył także Ks. Dziekan Andrzej Ziółkowski, proboszcz parafii M.B.Częstochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach. Wizytacja rozpoczęła się od przywitania Ks. Biskupa i charakterystyki samorządów powiatu i gminy, które przedstawili Starosta Moniecki i Burmistrz Moniek. Ekscelencja Ks. Biskup Henryk Ciereszko skierował kilka słów do wszystkich zebranych, mówiąć że każda praca a szczególnie w administracji publicznej to służba obywatelom, mieszkańcom wspólnoty samorządowej. Na zakończenie Ekscelecja udzielił błogosławieństwa wszystkim "samorządowcom", a od przedstawicieli samorządów otrzymał pamiątki dotyczące powiatu i gminy.

Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko urodził się 9 września 1955 r. w Hermanówce k. Białegostoku. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 14 czerwca 1981 r. w prokatedrze białostockiej z rąk bp. Edwarda Kisiela, Administratora Apostolskiego Archidiecezji w Białymstoku. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza i Matki Boskiej Częstochowskiej w Mońkach. 17 listopada 2012 papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji białostockiej i biskupem tytularnym Dices. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „In misericordia Tuae speravit” (Zaufałem Twemu miłosierdziu).
Za: www.archibial.pl

Tekst, fot. Rafal Supiński

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00