kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

15 maja 2017r. w Mońkach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św., którą w kościele p.w.M.B.Częstochowskiej sprawował Ks. Dziekan Andrzej Ziółkowski. Nastepnie okolicznościowa defilada przemaszerowała na plac przed Komendę PSP w Mońkach. Uroczystość rozpoczęła się meldunkiem złożonym Wiceministrowi SWiA Jarosławowi Zielińskiemu przez kpt. Cezarego Grygo.

Po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt, odegraniu hymnu państwowego i pieśni OSP przybyłych gości powiatał  komendant powiatowy PSP w Mońkach mł. brygadier Krzysztof Stachurski. Wśród przybylych gości znaleźli się: Wiceminister Jarosław Zieliński, Komendant główny PSP generał brygadier Leszek Suski, komendant wojewódzki PSP brygadier Jarosław Wendt oraz przedstawiciele samorządów powiatu, gmin i instytucji współpracujących ze strażą pożarną. W uroczystości udział wzięli strażacy i pracownicy monieckiej komendy PSP oraz druhny i druhowie OSP z terenu Powiatu Monieckiego.

Jednym z punktów uroczystości było wręczenie medali i awansów strażakom złożyli podziękowania za ofiarną służbę i życzenia szczęśliwych powrotów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że obecnie straż pożarna jest służbą od wielu zagrożeń życia i mienia - od pożarów po wszelkie zdarzenia. Podziękowania i życzenia zlozyli: Wiceminister Jarosław Zieliński, Komendant Głowny PSP, Komendant Wojewódzki PSP oraz Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski i ks. Dziekan Andrzej Ziółkowski, proboszcz parafii p.w. M.B.Czestochowskiej i Św. Kazimierza w Mońkach. 

GALERIA ZDJĘĆ >>> TUTAJ <<<

Tekst, foto. Rafal Supiński

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00