kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Pociągiem do hoteli pięciogwiazdkowych w Warszawie

Pociągiem do hoteli pięciogwiazdkowych w Warszawie

Marzeniem niejednego ucznia technikum hotelarskiego jest praca w hotelu o najwyższym standardzie. Takimi hotelami są pięciogwiazdkowe, luksusowe hotele Marriott i InetrContinentinental w Warszawie.
W ubiegły weekend tj. 7-8 kwietnia 2017r uczniowie technikum hotelarstwa i obsługi turystycznej w ZSOiZ w Mońkach uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do najnowocześniejszych i najbardziej ekskluzywnych warszawskich hoteli.
W pierwszej kolejności młodzież zwiedziła położony w centrum Warszawy Hotel „Marriott”. Jest to pierwszy obiekt w Polsce, któremu przyznano kategorię pięciu gwiazdek. Swoim gościom oferuje 518 eleganckich i komfortowych pokoi, w tym 95 apartamentów, parking na miejscu oraz sklepy, lokale gastronomiczne, galerie sztuki, basen, saunę, obiekt SPA. Od samego początku swej działalności jest synonimem prestiżu i elegancji.
Młodzież miała okazję zobaczyć lobby hotelowe, węzeł recepcyjny, Panorama Sky Bar  na 40 piętrze, pion konferencyjny oraz apartament „prezydencki”, z którego korzystał Barack Obama, Michael Jackson i inne słynne osoby.   
Pani manager Olga Ziębicka nie tylko przybliżyła uczniom historię hotelu, ale uświadomiła im o konieczności dobrej znajomości języków obcych, jako warunku niezbędnego do pracy w obiekcie hotelarskim.
Następnie uczniowie udali się do hotelu InterCoontinental, gdzie czekała na nich pani Joanna Pasek- Training Manager oraz Marcin Zieliński -Assistant Security.
InterCoontinental jest to nowoczesny hotel, którego goście mogą podziwiać panoramę Warszawy z 414 pokoi, w tym z 76 apartamentów, a w restauracji Platter by Karol Okrasa, wyróżnionej przez przewodnik Michelin, spełnią oczekiwania nawet najwytrawniejsi smakosze.
Uczniowie zobaczyli także nowoczesne centrum rekreacji Riverview Wellness Centre mieszczące się na 43 i 44 piętrze hotelu oraz DownTown Restaurant & Steakhouse o luksusowym wnętrzu z widokiem na centrum miasta oraz Pałac Kultury i Nauki.
W obu hotelach nasi uczniowie otrzymali propozycję odbycia praktyk zawodowych.
Po udanych zakupach w  Złotych Tarasach młodzież udała się komunikacją miejską na nocleg do trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton.
Następnego dnia, po śniadaniu spotkaliśmy się z panią przewodnik i wyruszyliśmy na spacer po Warszawie. Zobaczyliśmy  m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, plac marszałka Józefa Piłsudskiego - na którym akurat odbywała się uroczystość nominacji na pierwszy stopień oficerski, organizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Dalsza część wędrówki prowadziła przez Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Kościół gdzie spoczywa serce Fryderyka Chopina, pomnik Mikołaja Kopernika i inne ciekawe obiekty.
Powrotną drogę odbyliśmy nowoczesnym pociągiem PKP Intercity IC ONDRASZEK – FLIRT3
Wyjazd zorganizowany został przez Teresę Mlejnek – Dylewską i Agnieszkę Jakowuk

 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00