kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Dziękujemy za wieloletnią służbę mieszkańcom Powiatu Monieckiego!

Dziękujemy za wieloletnią służbę mieszkańcom Powiatu Monieckiego!
27 lutego odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach. St. bryg. mgr inż. Maciej Bolek pełnił funkcję komendanta przez prawie 7 lat. Odchodząc na emeryturę usłyszał wiele ciepłych słów podziękowań za współpracę od przybyłych przedstawicieli samorządów i współpracujących ze straż pożarną instytucji.
 
Uroczystość rozpoczęła się od pożegnania ze sztandarem podczas którego komendanta Maciej Bolek ucałował i oddał pokłon sztandarowi monieckiej straży pożarnej. Następnie podziękował wszystkim zebranym za przybycie, owocną współpracę i pokrótce przedstawił swoją pracę. Przypomniał o niektórych akcjach prowadzonych pod jego kierownictwem oraz przyjaznej atmosferze panującej w KP PSP w Mońkach. Przedstawił też emerytalne plany, ale zaznaczył że nie żegna się ze strażą pożarną, gdyż jest członkiem OSP i zamierza czynnie uczestniczyć w działaniach ochotników.
 
Zebrani przedstawiciele samorządów powiatu i gmin, współpracujących służb oraz strażacy i ochotnicy podziękowali komendantowi za służbę pełną zaangażowania, współpracy i życzliwości. Komendant Maciej Bolek poinformował także że od 28 lutego 2017r. obowiązki Komendanta Powiatowego pełnić będzie mł. bryg. mgr inż. Sławomir Szafrański – dotychczasowy Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach.

Opr., foto: Rafał Supiński

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00