kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Kolejny sukces uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

Kolejny sukces uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

Poznaliśmy kolejnych stypendystów programu Odkrywcy Diamentów. Wśród pięciu nagrodzonych zespołów są uczniowie z Moniek, którzy stworzyli model zaawansowanej turbiny wiatrowej.

Zespół Koło Konstruktora w składzie: Piotr Cybulko, Krzysztof Jabłonowski, Marcin Mroczko, Adam Wiśniewski, Artur Waśniewski; projekt: Rozbudowa Turbiny Wiatrowej, dofinansowanie: 6 000 zł, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

To jest kontynuacja projektu, który rozpoczęliśmy dwa lata temu rozpoczynając program budowania turbin wiatrowych i wodnych. I mamy na swoim koncie pewne sukcesy – w grudniu 2016 roku zajęliśmy czwarte miejsce na mistrzostwach Polski. Dofinansowanie chcemy przeznaczyć przede wszystkim na badanie geometrii łopatek turbiny wiatrowej, a także na modyfikację sposobu łożyskowania wału. To poprawi osiągi turbiny i przełoży się na nasze szanse w kolejnych konkursach, w których planujemy wystartować – mówi na konferencji prasowej Piotr Cybulko, nauczyciel z Moniek.

Ogromne gratulacje i słowa uznania należą się uczniom i opiekunowi. Ciężka praca, upór i zaangażowanie, jak widać zostały nagrodzone. Chcielibyśmy, aby innowacyjność w edukacji była wizytówką naszej szkoły – dodaje Krzysztof Falkowski, dyrektor ZSOiZ w Mońkach.

Program "Odkrywcy diamentów" działa od jesieni 2015 r. Dotychczas 17 projektów wybranych spośród 40 zgłoszonych otrzymało wsparcie w wysokości ponad 96 tys. zł.

Tutaj relacja z Obiektywu: https://www.youtube.com/watch?v=SjdE-OH17l4&t=90s

ZSOiZ w Mońkach 

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00