kontrast: A A A

czcionka: A- A A+

tel. 85 727 88 00 e-mail: starostwo@monki.pl

biuletyn informacji publicznej

Jesteś tutaj: Strona Główna :: Turystyka

Agroturystyka

1. Bogusława i Antoni Sokołowscy – Gospodarstwo Agroturystyczne

Adres: Osowiec 94, 19-110 Goniądz

Dane kontaktowe: tel. 857380559.

Opis: Na gości czekają 3 pokoje 2-3 osobowe oraz duża kuchnia z pełnym wyposażeniem do samodzielnego przygotowania posiłków. Duża łazienka z wanną i natryskiem, wokół domu dużo zieleni, piękny ogród. Idealne miejsce na bazę wypadową do zwiedzania bardzo ciekawych okolic: Twierdza Osowiec, rozlewiska Biebrzy.


2. Witkowski Mirosław - „Ptasi Folwark”

Adres: Dolistowo Stare 108, 19-124 Jaświły

Dane kontaktowe: tel. 600676718, e-mail: agrobiebrza@wp.pl, strona internetowa: www.agrobiebrza.a3.pl

Opis: Gospodarstwo położone jest w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego ( Basen Środkowy) na wysokim brzegu rzeki Biebrzy. Odwiedzającym nas gościom proponujemy pobyt w domkach : "Ptasim Folwarku" i "Zajęczej Chacie", w których odwiedzający poczują klimat dawnej wsi. Tu urzeczywistnisz marzenie o odmiennym sposobie życia, o życiu bliższym naturze.


3. Małgorzata i Sławomir Kolendo – Gospodarstwo Agroturystyczne „Przy Młynie”

Adres: Dolistowo Stare 1, 19-124 Jaświły

Dane kontaktowe: tel. 857161579, kom. 503392379

Opis: Gospodarstwo położone w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, otoczone łąkami i pobliskimi lasami. Do dyspozycji gości jest sprzęt turystyczny rowery oraz łódki (pychówki). Gospodarstwo oferuje swoim gościom zwiedzanie młyna zabytkowego z 1870 r. wraz z pokazem przemiału, prace w pasiece, wypiek chleba.


4. Adam Lewalski – Gospodarstwo Agroturystyczne.

Adres: ul. Dolistowska 5, 19-110 Goniądz

Dane kontaktowe: tel. 857380112, kom. 518428636

Opis: Gospodarstwo agroturystyczne oferuje swoim gościom spływy kajakowe, wycieczki z przewodnikiem po Biebrzańskim Parku Narodowym oraz wypoczynek w ciszy i spokoju. Do dyspozycji gości jest sprzęt turystyczny rowery i łódka.


5. Marianna Konaszewska – Dom gościnny nad Biebrzą

Adres: ul. Nadbiebrzańska 37, 19-110 Goniądz

Dane kontaktowe: tel. 697 012 727, e-mail: konva@wp.pl, adres internetowy: www.dom.e-biebrza.pl

Opis: W Domu Gościnnym do dyspozycji Gości są 2 pokoje małżeńskie oraz 4 wygodne dwuosobowe pokoje z łazienkami o najwyższych standardach, do dyspozycji gości jest przestronny salon oraz w pełni wyposażona kuchnia.Gospodarstwo Agroturystyczne znajduje się 50 metrów od plaży. Istnieje możliwość wynajęcia rowerów, kajaków, przewodnika po Biebrzańskim Parku Narodowym.


6. Joanna i Robert Dembowscy – Gospodarstwo Agroturystyczne „Dolina Biebrzy”

Adres: Wroceń 44, 19-110 Goniądz

Dane kontaktowe: tel. 857383926, kom. 603078051, e-mail: robert@dolinabiebrzy.pl, adres internetowy: www.dolinabiebrzy.pl, www.biebrza-adventure.pl, www.splywytratwami.pl

Opis: Gospodarstwo położone jest w centralnej części Biebrzańskiego Parku Narodowego w małej i spokojnej wsi bezpośrednio nad rzeką Biebrzą. Gospodarstwo organizuje spływy tratwami biebrzańskimi, kajakowe, canoe, łodziami z flisakiem oraz wycieczki z przewodnikiem po BPN.


7. Bożena i Stanisław Skutnik - Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Wiązem”

Adres: Kropiwnica 42, 19-100 Mońki

Dane kontaktowe: tel: 506 166 515 e-mail: agrobiebrza@o2.pl, adres internetowy: www.agrokropiwnica-biebrza.prv.pl

Opis: Naszym gościom oferujemy samodzielny dom z dala od miejskiego zgiełku, położony wśród malowniczych krajobrazów, spokój, cisza, świeże powietrze, swojski klimat. Tereny wokół domu zachwycają swoim urokiem i niepowtarzalną atmosferą. Sprzyjają wyciszeniu się i wypoczynkowi, warto tu się choć na chwilę zatrzymać, aby poczuć magię tego miejsca i odpocząć od codzienności. Znaleźć można tu wszystko czego dusza zapragnie: spokój ducha, ukojenie, stracony czas.


8. Sławomir Moniuszko - Agroturystyka nad Biebrzą

Adres: Wroceń 45A 19-110 Goniądz

Dane kontaktowe: tel.512345202, email: kontakt@agroturystyka-konie.pl , adres internetowy : www.agroturystyka-konie.pl

Opis: Gospodarstwo agroturystyczne położone jest nad samą rzeką Biebrzą, jeżeli zależy państwu na ciszy, spokoju i spędzeniu swojego wolnego czasu w otoczeniu przyrody i pięknych zwierząt jakimi są konie to nasza oferta skierowana jest właśnie do państwa.      W naszym gospodarstwie nie ma mowy o nudzie - wspaniałe, piękne rejony wręcz zapraszają do długich spacerów i konnych przejażdżek. Obcowanie z końmi dostarcza wiele wspaniałych, niezapomnianych wrażeń, można nakręcić film, zrobić wiele ciekawych zdjęć do rodzinnego albumu, spotkać się ze znajomymi bądź poznać wiele miłych osób.


9. Lucyna Modzelewska – Gospodarstwo Agroturystyczne

Adres: Osowiec 3, 19-110 Goniądz

Dane kontaktowe: tel. 857380438

Opis: Gospodarstwo położone jest w malowniczej miejscowości Osowiec w Biebrzańskim Parku Narodowym.


10. Rogało Krystyna – Agroturystyka nad Biebrzą

Adres: Dolistowo Nowe 69A, 19-124 Jaświły

Dane kontaktowe: tel. 601640138

Opis: Gospodarstwo położone jest nad rzeką Biebrza. Do dyspozycji gości jest sprzęt turystyczny rowery, kajaki. Gospodarstwo oferuje spływy kajakowe oraz wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem po BPN.


11. Stanisław Rafało – Gospodarstwo Agroturystyczne

Adres: Szpakowo 19, 19-124 Jaświły

Dane kontaktowe:

Opis: Gospodarstwo oferuje swoim gościom 1 pokój 1 osobowy oraz 2 pokoje 2 osobowe.


12. Kazimierz Kopczewski, Bartosz Kopczewski – Dom Gościnny

Adres: Wojtówce 40A, 19-120 Knyszyn

Dane kontaktowe: tel. 857161144, e-mail: bartoszkopczewski@neostrada.pl

Opis: Gospodarstwo z dużą ilością kwiatów, drzew, własnych warzyw i owoców. (1ha). Własne kury nioski, króliki, kuc szetlandzki.Blisko do atrakcyjnych miejscowości:Tykocin- 25 km, Dolistowo n/Bierzą -18 km, Knyszyn - 8 km.


13. Adam Pezowicz – Gospodarstwo Agroturystyczne.

Adres: Zucielec 30, 19-104 Trzcianne

Dane kontaktowe: tel. 857385003, email: kjakub@op.pl

Opis: Oferujemy Państwu wypoczynek we wsi spokojnej, cichej, gdzie powietrze czyste płucami wspaniałych podlaskich lasów i nieskażonej przyrody.Nasze gospodarstwo położone jest w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego największego w Europie kompleksu pierwotnych bagien, ostoi łosia i raju dla ptaków. Jest to wspaniałe miejsce wypadowe na piesze i rowerowe wycieczki, o każdej porze roku, gdzie kochany turysto będziesz mógł obcować z naturą. Gospodyni jest laureatką wielu kulinarnych konkursów (w 2004 zdobyła I miejsce w konkursie „Nasze kulinarne dziedzictwo” za nalewkę żurawinową; w 2005 roku zajęła w/w konkursie III miejsce za mazurska moczonego a w 2003 roku III miejsce za chleb biebrzański) a jej główną specjalnością są niezapomniane nalewki, wypieki chleba, bab ziemniaczanych i ciast.


14. Agata i Grzegorz Horoszko – Dom nad Biebrzą.

Adres: Dolistowo Stare 105, 19-124 Jaświły

Dane kontaktowe: tel. 609054778, email: domnadbiebrza@wp.pl. Adres internetowy: www.domnadbiebrza.republika.pl

Opis: Nasz drewniany dom to miejsce spokojnego i bezpiecznego wypoczynku zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Na dużym podwórku znajduje się spora altanka, chroniąca przed słońcem w czasie upałów i przed deszczem w pochmurne dni. Do dyspozycji jest grill i wydzielone miejsce na ognisko, a dla dzieci piaskownica i huśtawka. Goście preferujący aktywny wypoczynek mogą korzystać z naszych kajaków i rowerów. Wszystkim, którzy chcą odpocząć z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, zapomnieć o ciągłym pośpiechu i życiu w biegu proponujemy odpoczynek na łonie natury w samym sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego.


15. Marianna i Wiesław Rogało – Biebrzańskie Eldorado.

Adres: Dolistowo Stare 1/46, 19-124 Jaświły

Dane kontaktowe: tel.857161570, kom. 603402401, email: rogalo.w@gmail.com. adres internetowy: www.biebrzanskieeldorado.pl

Opis: Kwatera agroturystyczna położona w Dolistowie Starym nad rzeką Biebrzą. Oferujemy państwu 5 pokoi dwu-, trzy- i czteroosobowych z wygodnym wyposażeniem i dużą przestrzenią. W razie, gdyby rodzina (np. dzieci) czy przyjaciele chcieli zamieszkać razem, umożliwiamy dostawienie dodatkowych łóżek. 2 pokoje są nowe z osobnymi łazienkami. Pozostałe 3 mają jedną wspólną łazienkę. Ponadto oddzielna kuchnia (z pełnym wyposażeniem) dla gości. Gospodyni serwuje regionalne potrawy, z produktów pochodzących z naszego gospodarstwa jak i pochodzących z terenów Zielonych Płuc Polski. Zachęcamy również do aktywnego spędzenia wypoczynku. Organizujemy spływy kajakowe przepięknym szlakiem rzeki Biebrzy jak również udostępniamy rowery. Pobliskie tereny doliny Biebrzy to "uczta dla oka", zachęcamy do zwiedzania tych pięknych okolic i zapewniamy, że wypoczynek w tutejszych stronach jest regeneracją dla ciała i duszy.


16. Beata i Marek Grygo „Wilcza Jama”.

Adres:Downary Plac 24, 19-110 Goniądz

Dane kontaktowe:kom. 602 40 26 40 / 606 614 773, email: grygula@tlen.pl, adres internetowy: www.wilcza-jama.pl

Opis: Wszystkich, którzy pragną ciszy i spokoju, chcą odetchnąć świeżym powietrzem z dala od spalin i huku wielkiego miasta, którzy szukają kontaktu z przyrodą dziką i nieskażoną, zapraszamy do WILCZEJ JAMY. WILCZA JAMA znajduje się na terenie wsi Downary położonej w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego przy trasie Białystok - Ełk w pobliżu Goniądza. Ukryta wśród drzew w miejscu zacisznym i uroczym. WILCZA JAMA to ogrodzona posesja z otoczeniem przystosowanym do spędzania wolnego czasu, na której znajdują się dwa domy do wyłącznej dyspozycji gości.

Starostwo Powiatowe w Mońkach
ul. Słowackiego 5a
19-100 Mońki
tel. 85 727 88 00